Licensed to: Anna High School
Anna Rocket Junior High Invitational
Saturday, May 5th, 2018
05/05/2018 - 05/05/2018
Meet Scores
MALE TEAM SCORES 1 ANNA 6032 158.000 2 MINSTER 6762 134.000 3 FT. LORAMIE 7754 79.000 4 BOTKINS 6126 65.000 5 HOUSTON 6548 43.500 6 WAYNESFIELD-GOSHEN 7200 43.000 7 NEW KNOXVILLE 6792 35.000 8 RIVERSIDE 6127 16.500 9 HOLY ANGELS 9843 5.000 10 DAYTON CHRISTIAN DCHM 2.000 FEMALE TEAM SCORES 1 ANNA 6032 178.000 2 MINSTER 6762 118.500 3 FT. LORAMIE 7754 107.000 4 BOTKINS 6126 55.000 5 WAYNESFIELD-GOSHEN 7200 45.500 6 HOUSTON 6548 34.000 7 HOLY ANGELS 9843 26.000 8 DAYTON CHRISTIAN DCHM 14.000 9 NEW KNOXVILLE 6792 3.000 10 RIVERSIDE 6127 1.000
Event 3 GIRLS 100m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Laney Reiss
F 8
Anna
16.88
2 Abby Wrasman [404]
F 8
Ft. Loramie
18.11
3 Ashley Bertke
F 8
Anna
18.21
4 Kaitlyn Grillot [400]
F 8
Ft. Loramie
18.33
5 Alyssa Niemeyer [673]
F 8
Minster
18.40
6 Lexi Niemeyer [615]
F 7
Minster
18.43
7 Kenidee Fear
F 7
New Knoxville
19.37
8 Tori Lachey [164]
F 7
Holy Angels
19.44
9 Leah Werner
F 8
Waynesfield-Goshen
19.65
10 Jillian Woodruff [19]
F 8
Botkins
20.04
11 Kennedi Doseck [12]
F 7
Botkins
20.19
12 Lucy Ritze [170]
F 7
Holy Angels
20.47
13 Kyra Sutherland
F 7
Waynesfield-Goshen
21.69
14 Katrina Meiring
F 8
Houston
22.51
Event 4 BOYS 110m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Gavin Kemper [411]
M 8
Ft. Loramie
16.95
2 Jack Kohne [21]
M 8
Minster
17.97
3 Brandon Axe
M 8
Anna
18.04
4 Carter Pleiman [24]
M 7
Botkins
19.10
5 Grant Wolters
M 8
Anna
20.05
6 Samuel Meeks
M 8
Waynesfield-Goshen
20.37
7 Logan Kohne [97]
M 7
Minster
20.64
8 Carson Pleiman [403]
M 7
Ft. Loramie
21.28
9 Max Henschen
M 8
New Knoxville
21.47
10 Austin Rogers [47]
M 7
Botkins
21.90
11 Hunter Mowery
M 8
Houston
22.64
12 Roman James
M 7
Waynesfield-Goshen
23.42
13 Shea Stiles
M 8
New Knoxville
23.75
Event 5 GIRLS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Kaitlyn Harris
F 8
Anna
13.38
2 Ella Black [173]
F 7
Holy Angels
13.83
3 Paige Schulte [620]
F 7
Minster
13.84
4 Anna Detrich [402]
F 8
Ft. Loramie
14.01
5 Chloe Baughman
F 8
Anna
14.08
6 Carmen Heuker [24]
F 8
Botkins
14.48
7 Viola Bornhorst [409]
F 7
Ft. Loramie
14.58
8 Kenidee Fear
F 7
New Knoxville
14.60
9 Rebecca Blanco [605]
F 8
Minster
14.61
10 Kaitlyn Fortkamp [163]
F 7
Holy Angels
14.86
11 Kylie Towle
F 8
Dayton Christian
15.21
12 Joelle De Lisle
F 8
New Knoxville
15.27
13 Taylor Spencer
F 7
Waynesfield-Goshen
15.40
14 Kyana Turner
F 7
Houston
15.58
15 Grace Brownlee [709]
F 8
Riverside
15.94
16 Kaitlyn Geis [43]
F 7
Botkins
16.78
17 Riley Kirian
F 7
Waynesfield-Goshen
17.33
18 Jessica Albers [434]
F 7
Ft. Loramie
29.82
Event 6 BOYS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Justin Richards
M 7
Anna
12.08
2 Nathan Webb [42]
M 8
Minster
12.75
3 Carter Gordon
M 8
Anna
13.08
4 Justin Thompson [754]
M 8
Riverside
13.23
5 Jacob Sherman [410]
M 8
Ft. Loramie
13.43
6 Colton Robbins [51]
M 8
Minster
13.95
7 Ashton McMurray
M 7
New Knoxville
14.09
8 Jamiel Bucher
M 8
New Knoxville
14.20
9 Ian Arnold
M 7
Houston
14.22
10 Kush Patel [34]
M 8
Botkins
14.44
11 Ryan Hoelscher [413]
M 7
Ft. Loramie
14.72
12 Colby Love [765]
M 7
Riverside
15.22
13 Cooper Bush
M 7
Dayton Christian
15.59
14 Jacob Yenser [45]
M 7
Botkins
15.77
15 Hunter Goshorn
M 8
Houston
16.67
16 Levi Zechman
M 7
Waynesfield-Goshen
19.11
Event 9 GIRLS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Cameo Cedarleaf [618]
F 7
Minster
5:42.87
2 Claire Rethman [418]
F 8
Ft. Loramie
5:46.73
3 Ava Knouff
F 8
Houston
5:48.70
4 Ava Turner [410]
F 7
Ft. Loramie
5:58.96
5 Kaylie Kipp
F 8
Anna
6:02.58
6 Grace Bensman
F 7
Anna
6:02.91
7 Katie McClurg [606]
F 7
Minster
6:06.30
8 Alaina Jutte [10]
F 7
Botkins
6:06.83
9 Taryn Fraley
F 8
Waynesfield-Goshen
6:17.26
10 Caroline Leffel
F 8
New Knoxville
6:37.43
11 Azrael Hill [160]
F 7
Holy Angels
6:45.79
12 Libby Knapke
F 8
Houston
6:55.71
13 Teagan Warren
F 8
Dayton Christian
7:01.30
Event 10 BOYS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Alex Albers [8]
M 8
Minster
4:47.40
2 Colten Gasson [426]
M 8
Ft. Loramie
5:00.68
3 Dan Watcke [30]
M 7
Minster
5:01.63
4 Lucas Smith
M 8
Anna
5:05.46
5 Collin Frilling
M 8
Anna
5:09.82
6 Collin Watterson [5]
M 8
Botkins
5:18.09
7 Kyle Low
M 8
Houston
5:33.29
8 Adam Ballas [400]
M 7
Ft. Loramie
5:36.23
9 Samuel Knight [760]
M 7
Riverside
5:42.68
10 Sam Cartwright
M 8
Houston
5:57.57
11 Brandon Jones [134]
M 7
Holy Angels
6:08.53
12 Ethan Withers
M 7
Dayton Christian
6:15.32
13 Brody Barrington
M 7
Waynesfield-Goshen
6:17.80
Event 11 GIRLS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Anna A
Anna
55.33
2 Houston A
Houston
56.63
3 Minster A
Minster
57.36
4 Ft. Loramie A
Ft. Loramie
57.86
5 Dayton Christian A
Dayton Christian
1:01.45
6 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
1:05.07
7 Holy Angels A
Holy Angels
1:06.19
8 Botkins A
Botkins
1:07.14
Event 12 BOYS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Minster A
Minster
51.21
2 Anna A
Anna
51.91
3 New Knoxville A
New Knoxville
55.58
4 Houston A
Houston
56.42
5 Botkins A
Botkins
56.64
6 Ft. Loramie A
Ft. Loramie
57.10
7 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
1:00.54
Event 13 GIRLS 400m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Lauryn Wolters
F 8
Anna
1:04.61
2 Anna Detrich [402]
F 8
Ft. Loramie
1:06.21
3 Carmen Heuker [24]
F 8
Botkins
1:06.81
4 Paige Schulte [620]
F 7
Minster
1:07.57
5 Sophie Poindexter
F 8
Dayton Christian
1:09.31
6 Maura Baumer [650]
F 8
Minster
1:10.28
7 Riley Heitkamp [401]
F 8
Ft. Loramie
1:10.49
8 Aurora Schubert
F 7
Dayton Christian
1:10.96
9 Alaina Heath [701]
F 8
Riverside
1:11.20
10 Caroline Wesner [177]
F 7
Holy Angels
1:11.61
11 Colleen O'Leary [174]
F 8
Holy Angels
1:11.73
12 Kyleigh Bigelow
F 8
Waynesfield-Goshen
1:13.33
13 Joelle De Lisle
F 8
New Knoxville
1:13.63
14 Abigail McEldowney
F 7
Anna
1:14.40
15 Caroline Leffel
F 8
New Knoxville
1:14.94
16 Peyton Webb
F 7
Waynesfield-Goshen
1:19.46
17 Melody Layton
F 7
Houston
1:20.09
18 Makayla Burch
F 7
Houston
1:25.06
19 Jessica Albers [434]
F 7
Ft. Loramie
2:11.82
Event 14 BOYS 400m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Wesley Davidson
M 8
Anna
55.44
2 Hayden James
M 8
Waynesfield-Goshen
56.99
3 Jacob Pleiman [38]
M 8
Botkins
1:00.48
4 Justin Thompson [754]
M 8
Riverside
1:00.73
5 Gavin Kemper [411]
M 8
Ft. Loramie
1:00.90
6 Cole Hughes
M 8
New Knoxville
1:00.96
7 Keaton Schnippel [56]
M 7
Botkins
1:01.43
8 Ethan Davis
M 7
Houston
1:01.88
9 Devan Wuebker [31]
M 7
Minster
1:04.31
10 Drew Barhorst
M 7
Anna
1:05.30
11 Brody Rhoads [750]
M 8
Riverside
1:05.93
12 Evan Thompson
M 7
Dayton Christian
1:06.02
13 Matthew Niekamp [7]
M 7
Minster
1:06.85
14 Sam McKissick
M 7
New Knoxville
1:08.29
15 Adam Ballas [400]
M 7
Ft. Loramie
1:08.70
16 James Larger [103]
M 7
Holy Angels
1:09.63
17 Cole Crimm
M 8
Houston
1:16.42
Event 7 GIRLS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Houston A
Houston
1:59.50
2 Minster A
Minster
2:00.51
3 Anna A
Anna
2:01.11
4 Ft. Loramie A
Ft. Loramie
2:01.55
5 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
2:05.39
6 Botkins A
Botkins
2:13.79
7 Holy Angels A
Holy Angels
2:22.54
Event 8 BOYS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Anna A
Anna
1:48.57
2 Botkins A
Botkins
1:50.73
3 Ft. Loramie A
Ft. Loramie
1:53.50
4 New Knoxville A
New Knoxville
1:54.23
5 Minster A
Minster
1:55.16
6 Houston A
Houston
1:56.95
7 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
2:09.26
Event 41 GIRLS 200m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Laney Reiss
F 8
Anna
31.42
2 Kaitlyn Grillot [400]
F 8
Ft. Loramie
33.10
3 Corrine Meiring [649]
F 8
Minster
34.54
4 Ashley Bertke
F 8
Anna
34.64
5 Juliana Mihm [26]
F 7
Botkins
35.47
6 Mallory Lessing [419]
F 8
Ft. Loramie
35.69
7 Alyssa Niemeyer [673]
F 8
Minster
36.12
8 Tori Lachey [164]
F 7
Holy Angels
36.64
9 Kierstyn Jess
F 7
Houston
37.77
10 Kaitlyn Geis [43]
F 7
Botkins
38.24
11 Kyra Sutherland
F 7
Waynesfield-Goshen
39.34
12 Zaria DeLeon
F 7
Waynesfield-Goshen
39.97
13 Katrina Meiring
F 8
Houston
41.56
Event 42 BOYS 200m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Jack Kohne [21]
M 8
Minster
29.59
2 Brandon Axe
M 8
Anna
29.69
3 Cole Steinke
M 8
Waynesfield-Goshen
31.15
4 Carter Pleiman [24]
M 7
Botkins
31.15
5 Dalton Wick
M 7
Anna
31.39
6 Evan Eilerman [408]
M 8
Ft. Loramie
31.41
7 Ryan Osborne
M 8
New Knoxville
31.62
8 Frank Rethman [414]
M 7
Ft. Loramie
32.82
9 Logan Kohne [97]
M 7
Minster
34.02
10 Luke Beaver
M 7
Houston
35.39
11 Roman James
M 7
Waynesfield-Goshen
38.66
12 Hunter Mowery
M 8
Houston
39.72
Event 17 GIRLS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Taylor Spencer
F 7
Waynesfield-Goshen
2:37.52
2 Cameo Cedarleaf [618]
F 7
Minster
2:37.62
3 Olivia Borchers [403]
F 8
Ft. Loramie
2:39.28
4 Madelyn Koenig [7]
F 8
Botkins
2:42.74
5 Emma Meyer [603]
F 8
Minster
2:44.64
6 Kaylie Kipp
F 8
Anna
2:52.05
7 Alaina Jutte [10]
F 7
Botkins
2:53.36
8 Kaitlin Rickert
F 8
Anna
2:54.92
9 Olivia Bales
F 7
Houston
2:57.99
10 Claire Rethman [418]
F 8
Ft. Loramie
3:00.56
11 Jessica Miltner
F 8
New Knoxville
3:03.27
12 Katelynn Rockwood
F 7
Houston
3:11.92
13 Teagan Warren
F 8
Dayton Christian
3:11.95
14 Taylor Reineke [169]
F 8
Holy Angels
3:14.24
15 Peyton Webb
F 7
Waynesfield-Goshen
3:19.36
Event 18 BOYS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Alex Albers [8]
M 8
Minster
2:07.60
2 Lucas Smith
M 8
Anna
2:13.34
3 Jacob Pleiman [38]
M 8
Botkins
2:19.64
4 Collin Watterson [5]
M 8
Botkins
2:22.34
5 Collin Frilling
M 8
Anna
2:24.01
6 Evan Eilerman [408]
M 8
Ft. Loramie
2:24.72
7 Colin Gasson [427]
M 8
Ft. Loramie
2:24.99
8 Samuel Knight [760]
M 7
Riverside
2:33.85
9 Alec Spangler
M 8
Waynesfield-Goshen
2:38.29
10 Ayden Crites
M 8
Waynesfield-Goshen
2:39.22
11 Lucas Thiebeau [24]
M 7
Minster
2:39.87
12 James Larger [103]
M 7
Holy Angels
2:40.22
13 Justin Flaute
M 7
Houston
2:41.66
14 Seth Oberdorf
M 7
Houston
2:44.04
15 Ethan Withers
M 7
Dayton Christian
3:10.35
Event 19 GIRLS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Kaitlyn Harris
F 8
Anna
28.15
2 Lauryn Wolters
F 8
Anna
29.01
3 Ella Black [173]
F 7
Holy Angels
29.35
4 Anna Detrich [402]
F 8
Ft. Loramie
29.48
5 Samantha Parker
F 7
Waynesfield-Goshen
30.06
6 Kaitlyn Grillot [400]
F 8
Ft. Loramie
30.32
7 Kelsey Towle
F 7
Dayton Christian
30.33
8 Margaret Hirschfeld [628]
F 8
Minster
31.23
9 Colleen O'Leary [174]
F 8
Holy Angels
31.70
10 Kylie Williams [613]
F 7
Minster
32.09
11 Ellie Steinke [59]
F 8
Botkins
32.38
12 Rebecca Leffel
F 8
New Knoxville
33.03
13 Kennedy Bigelow
F 7
Waynesfield-Goshen
33.31
14 Avery Shick
F 7
Dayton Christian
33.63
15 Makayla Burch
F 7
Houston
34.04
16 Olivia Bales
F 7
Houston
35.07
17 Emma Pax [36]
F 8
Botkins
35.16
Event 20 BOYS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Wesley Davidson
M 8
Anna
24.76
2 Justin Richards
M 7
Anna
24.86
3 Hayden James
M 8
Waynesfield-Goshen
26.30
4 Jacob Sherman [410]
M 8
Ft. Loramie
27.28
5 Tim McKissick
M 8
New Knoxville
27.38
6 Bradly Davis [18]
M 8
Minster
28.47
7 Brody Rhoads [750]
M 8
Riverside
28.60
8 Avery Durham
M 7
Waynesfield-Goshen
29.30
9 Trey Ranly [412]
M 8
Ft. Loramie
30.62
10 Justin Pollock
M 8
Houston
30.79
11 Braden Jenkins [773]
M 7
Riverside
31.86
12 Hunter Goshorn
M 8
Houston
33.24
13 Kaj Miller
M 7
New Knoxville
33.41
14 Cooper Bush
M 7
Dayton Christian
33.83
Event 23 GIRLS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Houston A
Houston
4:26.06
2 Minster A
Minster
4:38.83
3 Ft. Loramie A
Ft. Loramie
4:45.05
4 Botkins A
Botkins
4:47.85
5 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
4:50.14
6 Anna A
Anna
4:52.07
7 Dayton Christian A
Dayton Christian
5:20.63
Event 24 BOYS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Botkins A
Botkins
4:04.04
2 Anna A
Anna
4:08.94
3 Minster A
Minster
4:09.36
4 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
4:19.09
5 Ft. Loramie A
Ft. Loramie
4:19.94
6 Houston A
Houston
4:55.47
7 Dayton Christian A
Dayton Christian
5:48.09
Event 25 GIRLS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Aleah Johnson [30]
F 8
Botkins
103'00.00"
2 Lenna Rowland
F 8
Anna
90'02.00"
3 Molly Rioch
F 8
Anna
81'07.00"
4 Molly Zechman
F 8
Waynesfield-Goshen
75'10.00"
5 Kylie Williams [613]
F 7
Minster
63'08.00"
6 Symone Woodruff [17]
F 8
Botkins
63'03.00"
7 Cara Meyer [417]
F 8
Ft. Loramie
58'09.00"
8 Abby Homan [667]
F 8
Minster
53'05.00"
9 Kapri Wilson
F 8
Waynesfield-Goshen
52'05.00"
10 Kierstyn Jess
F 7
Houston
48'01.00"
11 Grace Brownlee [709]
F 8
Riverside
46'05.00"
12 Sophia Blatz
F 8
Dayton Christian
44'06.00"
13 Morgan DeWeese [435]
F 8
Ft. Loramie
42'10.00"
14 Malaina Jenkins [719]
F 8
Riverside
41'03.00"
15 Katelynn Rockwood
F 7
Houston
37'11.00"
Event 26 BOYS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Johnny Nixon [5]
M 8
Minster
112'01.00"
2 Nathan Oldiges [10]
M 8
Minster
103'01.00"
3 Ethan Funk
M 8
Houston
103'00.00"
4 Dalton Wick
M 7
Anna
100'10.00"
5 Dalton Smith
M 8
Anna
98'00.00"
6 Carter Pleiman [24]
M 7
Botkins
92'01.00"
7 Hunter Craig
M 7
Waynesfield-Goshen
89'01.00"
8 Isaac Raterman [401]
M 7
Ft. Loramie
86'08.00"
9 Kalip Crawford
M 8
Houston
84'10.00"
10 Calvin Hoying [418]
M 7
Ft. Loramie
82'07.00"
11 Chase Dunson
M 7
Waynesfield-Goshen
78'06.00"
12 Grant Temple
M 8
New Knoxville
69'03.00"
13 Braden Jenkins [773]
M 7
Riverside
62'10.00"
14 Colby Love [765]
M 7
Riverside
58'07.00"
15 Ethan Selhorst
M 8
New Knoxville
55'11.00"
Event 27 GIRLS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Ella Mescher [642]
F 8
Minster
5'01.00"
2 Ava Turner [410]
F 7
Ft. Loramie
4'11.00"
3 Ashley Bertke
F 8
Anna
4'09.00"
4 Laney Reiss
F 8
Anna
4'09.00"
5 Abby Wrasman [404]
F 8
Ft. Loramie
4'09.00"
6 Jaylyn Albers [653]
F 7
Minster
4'09.00"
7 Caroline Wesner [177]
F 7
Holy Angels
4'03.00"
8 Aurora Schubert
F 7
Dayton Christian
4'03.00"
9 Zoe Schlegel
F 8
Waynesfield-Goshen
4'03.00"
10 Lucy Ritze [170]
F 7
Holy Angels
4'03.00"
11 Rebecca Leffel
F 8
New Knoxville
4'00.00"
11 Kennedi Doseck [12]
F 7
Botkins
4'00.00"
13 Melody Layton
F 7
Houston
NM
14 Taryn Fraley
F 8
Waynesfield-Goshen
NM
15 Kyana Turner
F 7
Houston
NM
Event 28 BOYS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Zach Fortman [23]
M 8
Minster
5'05.00"
2 Dylan Topp [82]
M 8
Botkins
5'01.00"
3 Ryan Osborne
M 8
New Knoxville
4'11.00"
4 Brandon Jones [134]
M 7
Holy Angels
4'09.00"
5 Isaac Green
M 8
Anna
4'09.00"
6 Devan Wuebker [31]
M 7
Minster
4'09.00"
7 Nate Boerger [415]
M 7
Ft. Loramie
4'06.00"
8 Samuel Meeks
M 8
Waynesfield-Goshen
NM
9 Kyler Huber
M 8
Houston
NM
10 Grant Wolters
M 8
Anna
NM
11 Ryan Hoelscher [413]
M 7
Ft. Loramie
NM
12 Ian Arnold
M 7
Houston
NM
Event 29 GIRLS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Lauryn Wolters
F 8
Anna
13'09.50"
2 Shelby Ham
F 8
Anna
13'03.00"
3 Jaylyn Albers [653]
F 7
Minster
13'01.75"
4 Lyndi Hemmelgarn [623]
F 7
Minster
12'10.75"
5 Caroline Wesner [177]
F 7
Holy Angels
12'08.25"
6 Abby Wrasman [404]
F 8
Ft. Loramie
12'02.50"
7 Samantha Parker
F 7
Waynesfield-Goshen
12'00.50"
8 Alaina Heath [701]
F 8
Riverside
12'00.00"
9 Brooke Holthaus [405]
F 8
Ft. Loramie
11'11.25"
10 Juliana Mihm [26]
F 7
Botkins
11'07.25"
11 Caroline Leffel
F 8
New Knoxville
11'06.50"
12 Aurora Schubert
F 7
Dayton Christian
11'05.00"
13 Tori Lachey [164]
F 7
Holy Angels
10'09.25"
14 Leah Steinke [49]
F 7
Botkins
10'05.50"
15 Kennedy Bigelow
F 7
Waynesfield-Goshen
10'04.75"
16 Jessica Miltner
F 8
New Knoxville
10'03.75"
17 Melody Layton
F 7
Houston
9'04.75"
18 Katrina Meiring
F 8
Houston
9'04.25"
Event 30 BOYS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Justin Richards
M 7
Anna
17'06.50"
2 Ethan Doyle
M 8
Anna
15'09.00"
3 Jacob Sherman [410]
M 8
Ft. Loramie
15'00.50"
4 Ryan Ely
M 8
Houston
14'11.50"
5 Ethan Davis
M 7
Houston
14'09.00"
6 Tim McKissick
M 8
New Knoxville
14'08.50"
7 Eli Rindler [12]
M 8
Minster
14'05.50"
8 Brody Rhoads [750]
M 8
Riverside
14'01.00"
9 Logan Kohne [97]
M 7
Minster
13'08.50"
10 Carson Pleiman [403]
M 7
Ft. Loramie
13'00.50"
11 Ashton McMurray
M 7
New Knoxville
12'08.50"
12 Avery Durham
M 7
Waynesfield-Goshen
12'05.00"
13 Alec Spangler
M 8
Waynesfield-Goshen
11'06.00"
14 Jacob Yenser [45]
M 7
Botkins
11'05.00"
15 Evan Thompson
M 7
Dayton Christian
11'00.00"
Event 31 GIRLS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Gabrielle Minnich
F 8
Anna
36'04.00"
2 Aleah Johnson [30]
F 8
Botkins
33'09.00"
3 Molly Rioch
F 8
Anna
29'07.00"
4 Molly Zechman
F 8
Waynesfield-Goshen
29'06.50"
5 Hollie Buehler [32]
F 8
Botkins
28'10.00"
6 Iskra Harrod [609]
F 8
Minster
28'09.00"
7 Kapri Wilson
F 8
Waynesfield-Goshen
28'05.00"
8 Cara Meyer [417]
F 8
Ft. Loramie
28'02.00"
9 Abby Homan [667]
F 8
Minster
27'08.00"
10 Morgan DeWeese [435]
F 8
Ft. Loramie
27'08.00"
11 Sophia Blatz
F 8
Dayton Christian
23'05.00"
12 Malaina Jenkins [719]
F 8
Riverside
21'08.00"
13 Katelynn Rockwood
F 7
Houston
19'09.00"
14 Melody Layton
F 7
Houston
18'10.00"
15 Yamiyah Craver
F 7
Dayton Christian
NM
Event 32 BOYS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Alex Frimel [22]
M 8
Minster
44'04.00"
2 Elijah Wilson
M 8
Anna
39'06.00"
3 Noah Pleiman [55]
M 8
Minster
36'09.00"
4 Merritt Alspaugh
M 8
Anna
35'06.00"
5 Ethan Funk
M 8
Houston
34'06.00"
6 Jamiel Bucher
M 8
New Knoxville
34'05.00"
7 Chase Dunson
M 7
Waynesfield-Goshen
33'08.00"
8 Hunter Craig
M 7
Waynesfield-Goshen
31'08.00"
9 Calvin Hoying [418]
M 7
Ft. Loramie
29'03.00"
10 Doug Ellison
M 8
Houston
28'02.00"
11 Max Cotner [416]
M 7
Ft. Loramie
27'00.00"
12 Colby Love [765]
M 7
Riverside
24'09.00"
13 Braden Jenkins [773]
M 7
Riverside
23'11.00"
14 Kaj Miller
M 7
New Knoxville
19'10.00"
15 Noah Fuller
M 7
Dayton Christian
17'09.00"
16 Nathan Reynolds
M 7
Dayton Christian
NM
17 Garrett Okuley [88]
M 8
Botkins
NM
Event 33 GIRLS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Chloe Baughman
F 8
Anna
7'06.00"
2 Ava Grieshop [625]
F 8
Minster
6'09.00"
3 Breelyn Berner
F 8
Anna
6'09.00"
4 Lily Eilerman [413]
F 7
Ft. Loramie
6'09.00"
5 Kyleigh Bigelow
F 8
Waynesfield-Goshen
6'03.00"
6 Leah Werner
F 8
Waynesfield-Goshen
6'03.00"
6 Alyssa Niemeyer [673]
F 8
Minster
6'03.00"
8 Riley Heitkamp [401]
F 8
Ft. Loramie
NM
Event 34 BOYS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Gavin Kemper [411]
M 8
Ft. Loramie
9'09.00"
2 Ryan Ely
M 8
Houston
9'03.00"
3 Cole Steinke
M 8
Waynesfield-Goshen
8'03.00"
3 Russell Heid [6]
M 8
Minster
8'03.00"
3 Frank Rethman [414]
M 7
Ft. Loramie
8'03.00"
6 Justin Thompson [754]
M 8
Riverside
7'09.00"
6 Luke Beaver
M 7
Houston
7'09.00"
8 Aaron Haynes
M 8
Anna
7'09.00"
9 Matthew Niekamp [7]
M 7
Minster
7'09.00"
10 Samuel Knight [760]
M 7
Riverside
7'03.00"
11 Alexander Burd
M 7
Anna
NM